NIEDZIELA NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

W niedzielę czekają na was warsztaty jogi, wspólne oglądanie spotkania z twórcami filmu „Jak Bóg szukał Karela" oraz debata po filmie „Komedia romantyczna"!

12:00: Reżyserka Iryna Tsilyk zapowiada film „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza" („The Earth is Blue as an Orange") na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Opowieść o rodzinie mieszkającej na linii frontu w Donbasie na Ukrainie, która kocha kino i kręci film inspirowany własnym codziennym życiem w trakcie wojny. Film otrzymał Grand Prix - Nagrodę Banku Millennium!

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Ziemia-jest-niebieska-jak

14:00: Film „Między nami" („Between Us") zostanie zapowiedziany przez reżyserkę Dorotę Probę na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu!

„Między nami” to intymny portret trzech związków. Pary decydują się podjąć szczerą rozmowę, zainicjowaną zestawem pozornie prostych pytań. Powoli tworzy się przestrzeń dla wymiany skrywanych emocji i wyznań.  

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Miedzy-nami

18:00: Warsztaty jogi z Justyną Wojciechowską ze szkoły Joga Sztuka Życia. Wydarzenie towarzyszy filmowi „Iyengar: człowiek, joga i droga ucznia" („The Man, Yoga and the Student's Journey") reż. Jake Clennell

Film portretuje życie, spuściznę i naukę Iyengara, ukazując kulisy jego życia i duchowej praktyki oraz wpływ, jaki wywarł na Indie. Jake Clennell rejestruje rozmowy z mistrzem i jego wnuczką Abhijatą, również nauczycielką jogi, oraz ludźmi, którzy włączyli holistyczne zasady Iyengara do swoich rehabilitacyjnych terapii. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Iyengar%253A-czlowiek%252C-joga-i-droga

 

19:00: O filmie „Jak Bóg szukał Karela" („Once Upon a Time in Poland") reż. Vít Klusák, Filip Remunda, dowiecie się więcej od twórców ze spotkania zarejestrowanego podczas części kinowej festiwalu. Wspólnie oglądamy na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. Jak skończy się spotkanie z egzorcystą czy z oddanymi słuchaczami Radia Maryja? 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Jak-Bog-szukal

20:00: Debata po filmie „Komedia romantyczna" („Romantic Comedy") reż. Elizabeth Sankey

Gośćmi debaty były: Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Katarzyna Miller, dołączył do nich także Karol Jachymek. Parterem filmoterapeutycznej debaty, którą poprowadziła Martyna Harland, był Magazyn SENS.  Wspólnie oglądamy na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Czy komedie romantyczne są naprawdę tak optymistyczne i pogodne, jak nam się wydaje? Reżyserka filmu – pisarka i muzyczka Elizabeth Sankey – postanowiła zbadać, na czym polega fenomen ich popularności. Sama wychowała się na komediach romantycznych, ale decyduje się poddać je  krytycznej analizie. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Komedia-romantyczna

FILMY DNIA:

 

„Mój Rembrandt" („My Rembrandt") reż. Oeke Hoogendijk

Film pokazuje mozaikę porywających historii o chęci posiadania jego dzieł. Ekscentryczny arystokrata ze Szkocji szuka ostatecznego miejsca do powieszenia swojego ukochanego portretu „Prorokini Anna”, a udający arystokratę Jan Six, handlarz dziełami sztuki, próbuje odkryć kolejny zaginiony obraz Rembrandta, choć nie zdarzyło się to od 50 lat.   

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Moj-Rembrandt

„Na horyzoncie niebo jest błękitne" (Swimming Out Till The Sea Turns Blue") reż. Jia Zhang-ke

Reżyser filmu („Dotyk grzechu”, „Nawet góry przeminą”) w 2019 roku założył festiwal literacki w swoim rodzinnym mieście Pingyao. Chciał przyjrzeć się największym przemianom w Chinach z perspektywy trzech generacji pisarzy: Jia Pingwa, Yu Hua i pisarki Liang Hong. Niezwykłe historie rodzinne, które poznajemy w filmie, nie mają w sobie nic kontrowersyjnego i wydają się zupełnie apolityczne. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Na-horyzoncie-morze-jest