PIĄTEK NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY!

W piątek czekają na nas zapowiedzi przed filmami „Księgarnie Nowego Jorku" i „Dlaczego podskakuję", a także transmisja spotkania Q&A z reżyserem „Analogowego wizjonera"!

12:00: „Księgarnie Nowego Jorku" („Booksellers") reż. D.W. Young zapowie Anna Karczewska z Rezerwatów Książek. Tylko w naszym wydarzeniu! 

Filmowa uczta dla miłośników książek i Nowego Jorku. To zrealizowana z amerykańską lekkością opowieść o legendarnych księgarniach (ze Strandem na czele), antykwariatach, targach rzadkich książek, najbardziej zapalonych kolekcjonerach, szalonych aukcjach w Sotheby’s, prywatnych kolekcjach i bibliotekach skrytych w domach bogaczy owładniętych miłością do starodruków.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Ksiegarnie-Nowego

14:00: Na film „Dlaczego podskakuję" („The Reason I Jump") reż. Jerry Rothwell zaprosi Fundacja SYNAPSIS. Tylko w naszym wydarzeniu! 

„Dlaczego podskakuję” to zbiór esejów żyjącego z autyzmem i niemego Japończyka Naoki Higashidy. Napisał je w wieku 13 lat, chcąc wyjaśnić swoje zachowania i przybliżyć ludziom świat autystów. Opowiadał o doświadczeniu inności, niezdolności do komunikowania się werbalnie, uczuciach, obawach oraz odpowiedział na pytanie, dlaczego często podskakuje. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Dlaczego-podskakuje

18:00: o filmie „Czerwony nos, puste kieszenie" („Bloody Nose, Empty Pockets") dowiemy się więcej z transmisji spotkania zarejestrowanego podczas festiwalu, w którym uczestniczyli Bill Ross i Turner Ross, reżyserzy filmu. Na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

W cieniu neonów Las Vegas działa kameralna speluna Roaring 20s. Jej bywalcy to przekrój amerykańskiego społeczeństwa. Tworzą solidarną wspólnotę, wykutą przez serię podlanych dużą ilością alkoholu zdarzeń. Przeżywamy wraz z nimi ostatni wieczór i noc działalności baru.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Czerwony-nos%252C-puste

19:00: Transmisja spotkania Q&A zarejestrowanego podczas festiwalu po pokazie filmu „Analogowy wizjoner" („An Impossible Project") reż. Jens Meurer, na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu!

Dr Florian „Doc” Kaps to ekscentryczny wiedeński biolog, który od zawsze zafascynowany był analogowymi nośnikami obrazu i dźwięku. Gdy w 2008 roku, w rok po pojawieniu się na rynku pierwszego iPhone’a, ostatniej fabryce Polaroida w Enschede w Niderlandach groziła rozbiórka, postanowił zebrać 180 000 euro potrzebnych do jej odkupienia, żeby uratować ją od upadku. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Analogowy-wizjoner

FILMY DNIA:

 

„Pociąg do życia" („This Train I Ride") reż. Arno Bitschy 

Współczesne USA. Pociąg wije się po drodze niczym gigantyczny stalowy wąż. Trzeba zaczekać na zapadnięcie nocy, żeby go złapać, bo wskakiwanie do jadących pociągów towarowych jest nielegalne. Pewnego dnia Ivy, Karen i Christina porzuciły swoje dotychczasowe życie na marginesie społeczeństwa, aby stawić czoła wyzwaniu i przemierzyć kraj koleją.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Pociag-do-zycia

„Kochankowie i dyktator" („The Lovers and the Despot") reż. Robert Cannan, Ross Adam

W latach 50. ubiegłego wieku reżyser Shin Sang-ok i aktorka Choi Eun-hee byli najpopularniejszą parą w przemyśle filmowym Korei Południowej. Podczas podróży służbowej do Hong Kongu Choi została porwana przez tajne służby Korei Północnej z rozkazu Kim Dzong Ila, miłośnika kina. Kilka miesięcy później jej były mąż Shin również został porwany przez tych samych sprawców. Dokument przedstawia fascynującą historię tej filmowej pary, która mimowolnie i bezwiednie została zmuszona do udziału w zaskakująco dziwacznym projekcie sterowanym przez Kim Dzong Ila.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Kochankowie-i