PONIEDZIAŁEK NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

Dziś czekają nas reżyserskie zapowiedzi przez filmami „Tarantino: bękart kina" i „Planeta 2.0", a także transmisja spotkań po „Wierzymy w dinozaury" oraz „Andriej Tarkowski. W świątyni kina"!

 

12:00: Zapowiedź reżyserki Tary Wood przed filmem „Tarantino: bękart kina" („QT8: The First Eight") w naszym wydarzeniu! 

Quentin Tarantino to jeden z najbardziej znanych, kontrowersyjnych i wpływowych reżyserów. Jest marką samą w sobie, a każdy jego film budzi zainteresowanie krytyków i widzów. Jest samoukiem. Z chłopaka pracującego w wypożyczalni kaset wideo stał się jedną z najważniejszych postaci współczesnego kina. W filmie Tary Wood poznajemy biografię i twórczość Tarantino, począwszy od jego pracy w wypożyczalni, poprzez wkroczenie do świata kina w roli scenarzysty, aż do zyskania miana jednego z najbardziej utalentowanych reżyserów.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Tarantino%253A-bekart

14:00: Reżyserska zapowiedź przed filmem „Planeta 2.0" („Spaceship Earth") reż. Matt Wolf. Tylko w naszym wydarzeniu! 

Film opowiada historię grupy ekologów i myślicieli, z Johnem Alenem na czele. Ten człowiek renesansu, założyciel komuny wolnomyślicieli w Nowym Meksyku, dzięki powierzonym mu przez znajomego miliardera Eda Bassa funduszom, doprowadza na początku lat 90. XX do realizacji olbrzymiego przedsięwzięcia badawczego nazwanego „Biosfera 2”. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Planeta-2.0

19:00: Wspólnie oglądamy debatę nagraną podczas festiwalu po filmie „Wierzymy w dinozaury" („We Belive in Dinosaurs") reż. Clayton Brown, Monica Long Rossna naszym Facebooku oraz w wydarzeniu!

Dinozaury żyły w tym samym czasie co ludzie, świat powstał w jednym momencie kilka tysięcy lat temu, zaś biblijny potop i arka Noego to po prostu historyczne fakty. Brzmi absurdalnie? To ziarno trafia na podatny grunt – już 38% Amerykanów wierzy, że świat powstał tak, jak to opisano w Biblii, a wiceprezydent zapytany na wizji, czy wierzy w ewolucję, plącze się w zeznaniach. Bohaterami filmu są zarówno kreacjoniści odsłaniający tajniki swojej pracy i opowiadający o głębokiej wierze, jak i ludzie, którzy podejmują z nimi nierówną walkę na argumenty. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Wierzymy-w

20:00: Transmisja nagranego podczas festiwalu Q&A z reżyserem po filmie „Andriej Tarkowski. W świątyni kina" („Andrey Tarovsky. A Cinem Prayer") reż. Andrey A. Tarkovskyna naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Kultowy rosyjski reżyser Andriej Tarkowski pozostawił po sobie osiem filmów uważanych za arcydzieła światowego kina. Zainteresowanie jego spuścizną rośnie wśród kolejnego pokolenia widzów, którzy chcą lepiej zrozumieć przekaz tych wyjątkowych filmów. Ta dokumentalna opowieść o życiu i twórczości Tarkowskiego przez wyszła spod ręki jego syna. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Andriej-Tarkowski.-W-swiatyni

FILMY DNIA:

 

„Jiro śni o sushi" („Jiro Dreams of Sushi") reż. David Gelb

85-letni Jiro Ono jest właścicielem najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. To legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwacje stolika trzeba czekać wiele tygodni. Ale Jiro Ono poświęcił swojej restauracji i poszukiwaniu doskonałego smaku całe życie.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Jiro-sni-o

„SM" („MS") reż. Suzanne Raes

Profesor Jeroen Guerts jest czołowym badaczem SM na świecie. Właśnie skończył 40 lat i podsumowuje swoje 15-letnie badania i hipotezy dotyczące tej choroby. U pisarki Lineke van Boezem w wieku 40 lat zdiagnozowano SM. Lineke stara się żyć z chorobą. Zdaje sobie sprawę, że lekarze nie mają jej wiele do zaoferowania, więc na własną rękę poszukuje terapii, która spowolni postęp choroby.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/SM